Wiele osób cierpiących na trądzik różowaty zastanawia się nad najlepszą metodą walki z tą chorobą. Próbują stosować polecany krem na trądzik różowaty bez recepty jednak bez efektów. Przede wszystkim, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy trądziku, koniecznie należy udać się do lekarza dermatologa. Taki specjalista ustali bowiem konkretną przyczynę choroby i zaleci odpowiednią terapię.

Przyczyn trądziku różowatego może być dość wiele, jak się okazuje. Do najczęściej wymienianych zalicza się:

  • skłonności genetyczne,
  • zaburzenia hormonalne,
  • zakwaszenie organizmu,
  • tendencję do cery naczyniowej i osłabiony układ krwionośny,
  • niewłaściwy tryb życia oraz złą dietę i nałogi.

Maść na trądzik różowaty bez recepty – czy może pomóc w leczeniu objawów?

W każdej aptece można obecnie nabyć bez problemu maść na trądzik różowaty bez recepty. Jakie są składy takich maści? Przede wszystkim, jest to witamina E, która nawilża skórę, zwiększa przepuszczalność błon komórkowych. Dzięki niej, skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna oraz nawilżona. Wspomaga ona proces leczenia blizn. Poza tym, często w maściach znajdują się również związki siarki oraz inne substancje działające bakteriobójczo. Maść ma koić objawy trądziku i wspomagać procesy jego leczenia. Krem na trądzik bez recepty to uzupełniacz, który przyspieszy leczenie.

Taką maść na trądzik różowaty bez recepty należy stosować ściśle według zaleceń z ulotki. Pomimo tego, że jest to lek dostępny bez recepty, ma on dość silne działanie i zastosowany w nadmiarze może spowodować nadmierne podrażnienie skóry. Najczęściej maści stosuje się raz lub dwa razy dziennie na oczyszczoną skórę. Ważne jest, aby skóry nie wycierać do sucha, ponieważ powoduje to nadmierne jej podrażnienie i może wywołać nasilenie się objawów. Najlepiej delikatnie ją osuszyć ręcznikiem i pozostawić do wyschnięcia.

Takie maści bez recepty u większości osób powodują delikatne wyciszenie się objawów oraz ulgę w postaci braku świądu i pieczenia. Poza tym, skóra staje się bledsza i znikają krostki. Niestety, najczęściej maści bez recepty nie są w stanie wyleczyć skóry z objawów trądziku różowatego. Działają bardziej jako substancja pomocnicza na trądzik różowaty. Leki bez recepty w połączeniu z dietą oraz terapią wskazaną przez lekarza mogą faktycznie przyczynić się do wyleczenia trądziku. Niekiedy konieczne są również zabiegi w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. Najlepsze efekty przynosi bez wątpienia laserowe usuwanie trądziku różowatego. Do takiego zabiegu pacjenta powinien jednak zakwalifikować lekarz prowadzący, a więc dermatolog.

Oprócz maści na trądzik różowaty dostępnych w aptece na rynku istnieje cała gama produktów o naturalnych składzie, które są całkowicie bezpieczne i nie powodują niechcianych efektów ubocznych (np. seria kremów Acnerose). Warto je również wziąć pod uwagę.