Podrażniona skóra twarzy może mieć wiele przyczyn. Część z nich może pochodzić z wnętrza naszego organizmu, który nie zawsze toleruje składniki naszej diety. To bardzo częsta przyczyna podrażnień skóry. Zbyt pikantne jedzenie, nadmiar cukru, obfite ilości mięsa, konserwanty obecne w wielu artykułach spożywczych. Wszystkie te produkty w nadmiarze, albo dla osoby, która źle toleruje jakikolwiek ich składnik, właśnie w taki sposób mogą się objawiać.

Co na podrażnioną skórę twarzy?

Najważniejsze to znaleźć przyczynę powstających podrażnień. To naprawdę połowa sukcesu. Jeżeli pochodzą one ze składników diety, takie produkty trzeba po prostu wyeliminować z naszego jadłospisu. I to jak najszybciej. Warto zrobić sobie badania krwi, które pomogą nam wskazać i wyeliminować szkodzące nam produkty. Jak wybrać maść – sprawdź: http://www.zaczerwienienieskory.pl/jak-wybrac-masc-na-wypryski/

Czasami podrażniona skóra twarzy zostaje wywołana przez stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Warto przeanalizować każdy z nich, przeczytać dokładnie etykiety i powoli kupując kolejny krem czy tonik eliminować niepokojące nas składniki tych kosmetyków. Na przykład osoby, które doświadczają podrażnień skóry decydują się często na kupno toników z alkoholem, w przeświadczeniu, że właśnie alkohol odkazi czy wysuszy nam te niepokojące podrażnienia. Nic bardzie mylnego.

Jaki krem matujący do cery trądzikowej?

Dla osób, które skarżą się na podrażnienia skóry rynek kosmetyczny przygotował wiele produktów łagodzących czy niwelujących podrażnienia. Jednym z najnowszych, jaki pojawił się w ofercie sklepów kosmetycznych jest Sevolium. Zadaniem serum Sevolium jest łagodzenie podrażnień występujących na skórze twarzy. A długotrwałe właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne chronią skórę przed powstaniem nowych podrażnień. Gdy pierwsze z zadań Sevolium zostaną wykonane, serum wspomaga regenerację zdrowego już naskórka.

Skóra naczynkowa z trądzikiem różowatym idealnie będzie chroniona dzięki ekstraktowi z liści herbaty zielonej, który działa nawilżająco a jednocześnie hamuje nadczynność gruczołów łojowych – taki składnik znajdziecie np. w kremie na dzień Acnerose. Właściwa pielęgnacja skóry twarzy to najważniejsze zadanie, które pozwoli nam na jej ochronę. Trzeba pamiętać o codziennym demakijażu, dokładnym oczyszczeniu twarzy i aplikacji właściwego kremu, który nawilży i ochroni nasz naskórek.